2014.gada novembra atskaite par ziedojumu izlietojumu

Līdz 11.novembrim Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi akcijā “Palīdzi Ukrainai!” saziedojuši jau EUR 13 520. Akcijas mērķis ir sniegt palīdzību Ukrainā karadarbībā cietušo ārstniecībai un rehabilitācijai Latvijas klīnikās. Par saziedoto naudu Latvijā rehabilitāciju kopš 31.oktobra saņem pirmie divi ievainotie – 23 gadus vecais Vadims un 26 gadus vecais Mikola. Par ziedojumiem apmaksātas aviobiļetes lidojumam uz Latviju (499 EUR) un rezervēti vēl EUR  3000 30 dienu rehabilitācijas kursam. Taču precīzās ārstēšanas izmaksas būs zināmas pēc rehabilitācijas beigām, un arī tādēļ, ka ievainotajam Mikolam kājā ir mīnas šķemba, ko, iespējams, vajadzēs operēt.
Rehabilitācijas kursa ietvaros jau vērojami pirmie rezultāti. Vadimam, kuram ir sašauta labā elkoņa locītava, ievērojami paplašinājusies kustību amplitūda, tomēr saglabājusies pirkstu nejūtība un nekustīgums. Mikolam, kuram bojāts kreisais sēžas nervs un kreisā kāja pastāvīgi stipri sāp,  iestājoties slimnīcā, bija ievērojama locītavas kontraktūra, ko šobrīd ir izdevies bez operācijas mazināt. Nepieciešams veikt  elektromiogrāfiju, lai noskaidrotu, vai nervs vada impulsu, un lemtu par tālāko rehabilitācijas vai ārstniecības plānu. Visticamāk, viena rehabilitācijas kursa ietvaros atjaunot nerva funkciju neizdosies, būs jāizgatavo īpaša ortoze un ortopēdiskais zābaks, lai Mikola varētu staigāt bez kruķiem, kā arī abi puiši jāaicina pēc laika pie mums vēlreiz.
Puiši ir ļoti pateicīgi mums par sniegto palīdzību un attieksmi. Viņi ir ļoti motivēti ārstēties, jo zina, ka pēc atgriešanās mājās, viņiem nebūs nekādu rehabilitācijas iespēju.
 
Pašlaik notiek pārrunas par nākamajiem diviem ievainotajiem, kuri varētu saņemt palīdzību Latvijā. Ukraiņi ir pateicīgi par Latvijas sabiedrības sirsnību un atbalstu kara skartajai Ukrainai un tās dēliem.
Ukrainas atbalsta akciju rīko “Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonds” sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv. Iedzīvotāji un uzņēmēji aicināti ziedot, izmantojot tiešsaistes iespēju portālā www.ziedot.lv, vai arī zvanot uz labdarības tālruni 90067003 (maksa par zvanu 1,42 eiro).