2015.gada novembra atskaite – pirmā gada laikā padarītais

Kopš dibināšanas – aptuveni gadu atpakaļ – Fonds ir nodrošinājis rehabilitāciju un ārstēšanu deviņām Ukrainas militārpersonām, kas ievainotas pretterorisma operācijas (ATO) laikā. Lielākajai daļai pacientu bija vajadzīgas oropēdiskas vai mikroķirurģiskas operācijas, un tieši šajās jomās Latvijas klīnikām ir liela pieredze un lieliska infrastruktūra, ļaujot piedāvāt kvalitatīvu pakalpojumu par cenām, kas ir zemākas nekā Rietumeiropā  vai Izraēlā. Smagi savainotajiem Ukrainas puišiem ir dota iespēja atgriezties sabiedrībā.

Gada laikā padarītais

  • 26 gadus vecajam Ukrainas Broņoto spēku (UBS) jaunākajam seržantam mikroķirurģiski sašūts sēžas nervs, rehabilitācijas procesā atjaunotas ceļa locītavas kustības pēc kontraktūras. Viņš jau vienu reizi ir atgriezies Latvijā – ārsta apskatei  pusgadu pēc operācijas, iespējams, ka pusotra gada laikā pēc pirmās operācijas būs jāveic nākamā operācija.
  • 23 gadus vecajam UBS speciālo uzdevumu vienības kareivim mikroķirurģiski atjaunots elkoņa nervs, rehabilitācijas procesā atjaunotas elkoņa locītavas kustības pēc kontraktūras. Viņš jau vienu reizi ir atgriezies Latvijā – ārsta apskatei  pusgadu pēc operācijas, iespējams, ka gada laikā pēc pirmās operācijas būs jāveic nākamā operācija.
  • 29 gadus vecajam UBS kareivim veikts neirorehabilitācijas kurss pēc smaga galvas smadzeņu ievainojuma un abu apakšdelmu lūzuma.
  • 34 gadus vecajam “kiborgam” – Doņeckas lidostas aizstāvim veikts rehabilitācijas kurss pēc labās rokas apakšdelma šauta lūzuma.
  • 22 gadus vecajam UBS kareivim ortopēdiska operācija atjaunoja ceļa locītavu un iztaisnoja augšstilba kaulu, pēc tam veikts īslaicīgs rehabilitācijas kurss;
  • 27 gadus vecajam UBS vecākajam leitnantam mikroķirurģiski atjaunota labā apakšdelma arteriālā asinsrite un inervācija; nodrošināta sarežģīta rehabilitācija. Viņam ir jāatgriežas Latvijā 2016.gada sākumā labās elkoņa locītavas artroskopijai un mikroķirurģiskai labās plaukstas un īkšķa kustību atjaunošanai.
  • 32 gadus vecajam Nacionālās Gvardes kareivim un 22 gadus vecajam UBS gaisa desantniekam ir veikta nākamā operācija, jo iepriekšējā ārstēšana nebija pietiekama.
  • Nodrošināta rehabilitāciju 26 gadus vecajam UBS seržantam pēc mikroķirurģiskas plecu nervu pinuma operācijas.
  • Okulārists Valdis Valters, sadarbībā ar Fondu, Kijevā ievietoja 28 pastāvīgās un 6 pagaidus acu protēzes, konsultēja 66 pacientus (ievainotiem Maidanā, ATO un arī bērniem pēc  osteosarkomas operācijas);
  • Fonds ir palīdzējis īstenot Latvijas Valsts apmaksāto medicīniskās palīdzības programmu, kuras ietvaros ārstēti/rehabilitēti 20 pacienti.

Drošības apsvērumu dēļ detalizēta informācija par projektiem un pacientiem netiek izpausta. Nedaudz detalizētāka informācija atrodama slēgtā Facebook grupā.