Atskaite par Jurija Bubesa trešo reizi Latvijā (2016.gada februārī).

Īsumā par iepriekšējām reizēm – Jurijs (32 gadus vecā Ukrainas brīvprātīgo bataljona Čerņigiv karavīrs) pirmo reizi pie mums atbrauca 2015.gada martā Valsts apmaksātās programmas ietvaros ārstēt 2014.gada novembrī Krievijas karavīru ar automāta ložu kārtu sadragāto kāju. Diemžēl, ārstēšana nepielika punktu veselības problēmām, bet Valsts finansējums vairs nebija pieejams, tāpēc tālāk Jurijam palīdzējām kopīgiem spēkiem: augustā šurp no Ļvivas viņu atvedām mēs ar savu auto, ārstēja viņu Dr.Andrejs Peredistijs un Orto klīnika www.orto.lv, daļēji paši finansējot ārstēšanu; ārstēšanas rēķinus apmaksāja anonīma privātpersona. Ar Latvijas Vēstniecības Ukrainā atbalstu Latviju apmeklēja un par to, kā Juriju tālāk ārstēt uzzināja Ļvivas rehabilitologs Володимир Алейнік .
Šī brauciena mērķis bija noskaidrot, vai Juris var mest malā kruķus. Diemžēl, nevar, jo kauls nav pilnībā saaudzis. Labā ziņa ir tā, ka kauls saaug, process iet pareizajā virzienā; tik smagi lūzumi dzīst gadu vai pat ilgāk. Orto klīnikas traumatologs-ortopēds Dr.Peredistijs un Dr.Hohlova bez maksas konsultēja Juri un uzdāvināja Jurim fizioterapijas nodarbību. Atsaucoties Ukrainas Vēstniecības Latvijā lūgumam, Ukrainas Starptautiskās Aviolīnijas izsniedza Jurijam bezmaksas biļetas Kijeva – Rīga – Kijeva (simboliskās 10 hrivnas samaksāja pats Jurijs, tāpat kā ceļu no Ļvivas uz Kijevu). Milzīgs paldies (kā vienmēr) Latvijas Vēstniecībai Ukrainā par bezmaksas vīzu un pretimnākšanu.
Kopējie izdevumi Fondam ir tikai 70 eiro (datortomogrāfija), pateicoties ārstu ziedotajam darbam un privātpersonu ziedotajam laikam, degvielai u.c. Liels paldies visiem, kas palīdz!
Vēl Jurim ir nepieciešama elektromiostimulācija (lētākā labā aparāta Sport TENS-2 cena amazon.com ap 80 eiro, rezerves elektrodi, ko Ukrainā nevar nopirkt, aptuveni 30 eiro, pietiek vairākiem mēnešiem).