Atskaite par četru Ukrainas ievainoto un pavadošās psiholoģes vizīti Latvijā 2016.gada februārī

Pateicoties okulāristam Valdim Valteram četri Ukrainas austrumos ievainotie ukraiņu puiši tika bez maksas apgādāti ar mūsdienīgām kriolītstikla acu protēzēm:
Ehduard Malevany saņēma divas protēzes, katra 350 eiro vērtībā (katras protēzes cena 350 eiro),
• Ruslans Zvir (robežsargs) – vienu protēzi 350 eiro vērtībā,
• Юрий Матвиенко – vienu protēzi 350 eiro vērtībā,
Максим Денисов – vienu protēzi 350 eiro vērtībā.
Respektīvi, Valtera kunga ziedojums šajā reizē – 1750 eiro. Ar to arī Fonds acu protezēšanas palīdzību, sadarbībā ar Valtera kungu, beidz.

Citas izmaksas Fondam – kopā 751,70 eiro:
27 gadus vecajam robežsargam Ruslanam, kurš smagus ievainojumus guva granātas sprādzienā, izmeklētas galvas smadzenes (datortomogrāfija ar kontrastvielu) – cena 108 eiro, oftalmologa konsultācija – 31.50 eiro (liels paldies Dr.Morkānei, kas atteicās no sava honorāra, ārstniecības iestāde piestādīja rēķinu bez ārsta honorāra). Liels paldies neiroķirurgam Dr.Auslandam un mikroķirurgam Dr. Mārtiņam Kapickim par bezmaksas konsultāciju.
Maksims Denisovs, kiborgs, kas smagus ievainojumus guva kaujās Doņeckas lidostā, ar savu augumu aizsedzot komandieri: izmeklējumi Gaiļezerā 168 eiro, privāti praktizējoša neirologa konsultācija – 30 eiro (Dr. Sandra Vestermane nodarbojas ar neiroplasticitāti, kas ir risinājums galvas traumu gadījumā). Liels paldies neiroķirurgam Dr.Auslandam par palīdzību organizācijā un ar konsultācijām.
Ukrainas vēstniecība Latvijā uzrunāja Ukrainas Starptautiskās aviolīnijas (МАУ), un aviokompānija puišiem izsniedza gandrīz bezmaksas biļetes (simboliskās 10 hrivnas samaksāja Ukrainas brīvprātīgie). Fonds apmaksāja pavadošās psiholoģes Анна Колева aviobiļeti 167,70 eiro. Anna pavdīja puišus un arī īsumā iepazinās ar Latvijas Armijas psiholoģijas dienesta darbu. Liels paldies Latvijas Armijas galvenajam psihologam Vilnim Čerņavskim un kapelānam Elmāram Pļaviņam.
Pateicamies par atlaidēm Hotel Sigulda – 2 naktis maksāja Fondam 246,50 eiro.
Pateicoties Ukrainas vēstniekam Latvijā, laikā pirms un pēc protezēšanas mūsu viesi varēja bez maksas apmesties Ukrainas vēstniecības telpās. Izmaksas par transportu un ēšanu apmaksāja vietējie brīvprātīgie.

Liels paldies visiem, kas palīdz!

Divi ar Valteru Pavadot 3 Visi sezh vestnieciba